| Elena_9412 a întrebat:

vreau sa plec in turcia, stie cineva ce bani mi-ar fi de folos? euro, dolari...

Răspuns Câştigător
| HappyPebbles a răspuns:

Am fost in Turcia luna trecuta.Ghidul ne-a recomandat sa schimbam in lire turcesti.Eu iti recomand sa nu schimbi foarte mult pentru ca ei sunt pe principiul "clientul sa plateasca.nu conteaza cu ce". Unii accepta chiar si leihappy.Dar este bine sa ai si lire turcesti la tinehappy.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt la fel de buni oricare. Numai bine!

| LoveToHate a răspuns:

In dolari e bine.Parintii mei au platit hotel, restaurant etc numai in dolari.E bine sa schimbi ceva banii si in lire turcesti.Vanzatorii de suveniruii cam stramba din nas.Dar e super in Turcia, e foarte frumos.Cu siguranta o sa te distrezi!
funda?

| ๔єภเร1923๔єภเร a răspuns:

Deci exista lira turceasca a lor, dar poti folosi euro si dolarul, de preferat fiind dolarul.

| danielahopes a răspuns:

Numai ce am fost si eu acum 3 zile si parintii mei au mai fost de multe ori si am schimbat in lire turcesti bani deoarece pentru ei mai importanti sunt bani lor nu ai nostri dar bine uni accepta si lei chiar si euro si dolari am platit cu euro cand mi-am luat un suvenir.

| Andreea_2852 a răspuns:

Am fost in Turcia luna trecuta si am avut la mine : 1000 de dolari; 500 de lire turcesti si 3 mii de euro. Depinde si cat vrei sa cheltui si depinde daca te duci la shopping in Istanbul sau la mare.^^