| bernylory a întrebat:

vreau sa plec la calimanesti cu familia si as vrea sa aflu daca stie cineva ce pot sa vizitez, acolo stiu decat Man. COZIA SI Man. Turnu! mai este si altceva si nu stiu eu? multumesc.

Răspuns Câştigător
| DoctorulLove a răspuns:

Mai sunt, schitul Bradul, si alte manastiri. Daca mai tin bine minte era o insulita pe acolo spre calimanesti parca (poti ajunge pe jos din cozia) si pe undeva pana in insulita (este si acolo o manastire, pe insulita) se facea un drum care ducea la calea ferata, traversai calea ferata si apoi urcai cam 6 ore pe munte laughing si sunt 3 manastiri. PS: Astea 3 sunt in partea opusa de turnul. din statiune mergi in partea opusa. Dar cel mai bine intrebi oamenii de acolo sunt foarte amabili si te ghideaza cel mai bine.