| Monicaa7893 a întrebat:

Buna.Vreau sa stiu daca biletul de tren este gratis pentru elevi cu carnetul, sau este ca inainte la jumatate de pret.Multumesc.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la agentia de bilete si întreaba i pe ei, noi nu avem deunde sa stim, ei vînd bilete toata ziua cu asta se ocupă si vei afla de la ei

| Monicaa7893 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pentru ca asta e site de ajutat lume? zic si eu. Daca nu stii nu raspunde te pun eu. Daca cineva din intamplare a mai fost cu trenul si era gratis poate avea un raspuns pentru mine

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Monicaa7893):

Ai o lene in tine ce te costă sa mergi la ăia care vînd bilete si sa intrebi? Chiar asa greu i ti este sa ti misti fundul pana acolo? Ca doar pentru tine o faci, dar este mai usor sa primesti totul mură in gură, daca ai fi in pat as mai zice e bolnava saraca e la pat, dar asa nu ai nici pe dracu.

| Monicaa7893 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pentru ca sunt de la sat si drumul e 2 ore.simplu

| Lukasssz a răspuns:

Acum 3 ani cand am fost ultima data cu trenul am avut bilet gratis fiindca am avut carnetul de elev la mine.Acum poate s-a schimbat treaba si nu mai merge.

| Suntsserios a răspuns (pentru Lukasssz):

Ai ramas repetent de mai multe ori?

| Mirel4412 a răspuns:

Din cate am vazut este gratis in unele locuri, cred ca depinde de sictirul casieritei. Cel mai bun mod de a afla sigur daca e gratis sau redus e sa intrebi.