| jhon921 a întrebat:

a calatorit cineva cu FlixBus sa imi dea cateva detalii privind conditiile din autobuze?
Vreau sa fac o calatorie de vreo 8h cu schimbare de in Budapesta si ma intereseaza ce conditii au(spatiu, toalete, etc). Multumesc.

1 răspuns:
| Dandinelle a răspuns:

Flix bus de obicei au toalete, au si opriri la cateva ore. Nu cunosc exact ruta ta dar am mers gen 9 ore cu busul si au fost 4 opriri, film de vazut, toalete functionabile, wifi, soferii aveau apa, sucuri si bere in mini frigider in fata contra cost. Opririle au avut timp decent, indeajuns sa poti sa iti intinzi picioarele. Recomand daca prinzi bus supraetajat sa mergi in partea de jos in fata unde sunt mesele, nu exact langa toaleta. Acolo ai mai mult spatiu la picioare, in partea de sus pare mai inchistat daca stai in spate.