| jhon921 a întrebat:

a incercat cineva programul prin care poti inchiria o masina cu care sa mergi in strainatate? Vreau sa fac o calatorie de vreo 700km, iar in aceea zona avion nu am vazut, iar autocarul m-ar costa undeva la 200e, in timp ce o astfel de masina pe langa ca m-ar costa mai iefting imi asigura si o mai mare mobilitate.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

S-o crezi tu ca te-ar costa mai ieftin de 200 de euro.Tu vorbesti de autocar cu 200 de euro. Ajungi in Anglia cu 100 de euro la autocar si sunt peste 2000 de kilometri. Te-ai nascut azi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Despre ce program vorbesti tu?
De unde pana unde inchiriezi masina? Crezi tu ca e mai ieftin decat autocarul? Ca e mai mobil clar...

| darrio2007 a răspuns (pentru suntserios):

Visează.

| jhon921 explică (pentru suntserios):

Vreau sa calatoresc in Slovenia iar distanta fata de punctul de deplasare e de 700km, iar orice autocar am intrebat nu trece prin aceea localitate, iar la flixbus, da e mai ieftin dar ajung intr-un alt oras decat cel in care vreau eu, iar de acolo trebuie sa gasesc un alt mijloc de transport pentru a ajunge la destinatia mea, de aceea am zis sa intreb despre acest serviciu.

| suntserios a răspuns (pentru jhon921):

Complicat sa inchiriezi o masina si sa treci granita cu ea

| jhon921 explică (pentru suntserios):

O sa mai incerc sa gasesc detalii si daca nu atunci o sa recurg la autocar.

| mihai69 a răspuns:

Nu prea se acceptă să ieși din țară cu mașină închiriată. Nici de la noi, nici de la alții.
Mergi cu avionul sau autocarul, apoi închiriezi o mașină local.
Ai grijă să nu fie la ofertă, dar cu limită de km pe zi! Și musai să ai un card de credit pentru garantare, altfel n-ai mari șanse să închiriezi altceva decât un scuter...

| Bizon95 a răspuns:

Ce program?
ai un link?
acopera si rrominica?

| Dandinelle a răspuns:

In ce tara vrei sa calatoresti cu masina? de obicei e scumpa de inchiriat pe distante mai lungi. Poti gasi oferte locale pentru autocare sau busuri pentru distante A-B direct. Daca vrei tur cu autocarul, agentiile din tara respectiva, de obicei in statiunea X au oferte de circuit de cateva ore pana la cateva zile cu autocarul.