| littlegirl07 a întrebat:

Am 17 ani si as dori sa rezerv o camera la hotel in Mamaia. Este posibil ca un minor sa poata inchiria camera la hotel? Am auzit ca daca am peste 16 ani este permis, dar vreau sa fiu sigura.
Multumesc.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal se poate dar depinde si de regulamentul fiecarui hotel.
Da un telefon la acel hotel si te lamuresti.

| Jolenne a răspuns:

Este posibil ca cei de la hotel să dorească să vorbească cu părinții tăi. De asemenea, se poate să le ceară datele, ca în cazul în care se întâmplă ceva în incinta hotelului să-i poată trage pe ai tăi părinți la răspundere.