| littlegirl07 a întrebat:

Am 17 ani si as dori sa rezerv o camera la hotel in Mamaia. Este posibil ca un minor sa poata inchiria camera la hotel? Am auzit ca daca am peste 16 ani este permis, dar vreau sa fiu sigura.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un hotel care se respecta nu va inchiria o camera unui minor

| K0sti a răspuns:

Poti!

| Aylee a răspuns:

Da, daca ai peste 16 ani, este permis a inchiria pe numele tau o camera.

| dodo1530 a răspuns:

Atat timp cat ai buletin (indiferent de varsta) poti face cate rezervari doresti big grin
Distractie placuta!

| SilvianG a răspuns:

Dacă vrei neapărat să pleci la mare anul acest, îți poți ruga un apropiat să sune la un hotel și să îți închirieze camera pe cât timp dorești, având în vedere că ai o vârstă înaintată și ești aproape majoră eu zic că te va primi. Dacă nu poți și mai simplu să plătești o gazdă. Nu trebuie să ai 18 ani, nu îți trebuie contract sau ceva de genu ( la unele hoteluri din Constanța se semnează contract scadent pe o perioadă de timp ). Mult noroc.