| anonim04022003 a întrebat:

Am achiziționat bilete (de la wizz air) de pe www.vola.ro și nu am avut opțiunea de a alege locurile în avion.Pot alege locurile la check-in? Cu 30 de zile înainte sau doar 48 de ore? Țin să menționez ca eu călătoresc alături de un minor de aceea aș prefera ca locurile să fie unul lângă altul.Vă mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

Cu 2 zile inainte ar fi superb, cel putin asa fac eu, daca nu vrei sa platesti locurile.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Altă dată să cumperi direct de la Wizz (sau orice altă firmă de transport aerian - ieși mai ieftin și ai mai multe variante!).
Dacă luai direct din portalul companiei aeriene, aveai la dispoziție diverse opțiuni de „upgrade" la priority boarding, alegere loc (contra cost, evident), bagaje suplimentare etc.
Așa...
===
În cazul în care nu ați achiziționat un loc odată cu rezervarea, check-inul va fi disponibil doar cu 48 de ore înainte de plecare.
===
https://wizzair.com/......-imbarcare
Dar dacă ai cumpărat două bilete, de regulă locurile sunt alocate alăturat din oficiu. Cu condiția să nu ajungi ultimul la check-in, desigur, că atunci s-ar putea să nu mai fie două alăturate.winking