| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua. Am rezervat pe airbnb si am anulat rezervarea inainte ca ea sa fie acceptata. Banii au fost retrasi de pe contul bancar iar astazi am anulat din aplicatie rezervatea, in conditiile cerute pentru restituirea integrala a sumei. Dupa anulare am primit un mail in care spunea ca rexervarea s-a anulat si ca voi primi banii si intre timp a refuxat si gazda cererea de rezervare. Mai trebuie sa sun undeva sau sa fac ceva pentru a primi banii inapoi?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dureaza pana primesti banii inapoi, bancile azi au program pîna la ora 15, si după aceea sunt inchise pana pe 3 ianuarie, deci de cînd i ti trimit ăia banii inapoi si pana ajung pe cardul tau in con mai trec doua zile cel putin, deci zilele astea niucio sansa sa vezi vreun ban, după 3 ianuarie asteapta ca o sa i primesti, asta daca nu cumva te au mintit ei si numai vezi niciun leu ca tu ti ai batut joc de ei ai anulat ca un prost rezervarea, acum si ei o sa i ti dea banii la calende, sau la paștile cailorlaughing

| NunuNini a răspuns:

Cristi din Bucuresti,
De unde scoti tu informatiile astea total gresite? Am mai vazut raspunsuri proaste la tine.
Bancile lucreaza inclusiv in 31 decembrie cu program normal. Si si-ar relua activitatea pe 02.01 daca nu ar fi duminica, asa cum este anul... viitor. Adica poimaine.