| andrutik a întrebat:

am si eu o problema:trebuie sa ajung in Cehia in orasul Pardubice numai ca autocarele duc pana in Praga. Daca doriti sa ma ajutati si sa imi spune-ti ce autocar te duce pana in oras sau din Praga ce as putea lua spre Pardubice pentru ca merg singura si mie teama sa nu ma descurc.

5 răspunsuri:
| Razvan_5448 a răspuns:

Poti cauta pe google dupa "praga pardubice bus", sunt optiuni pentru asta, dar pare mai simplu cu trenul. Reteaua de trenuri e foarte bine dezvoltata, un pic mai scump, dar diferenta e suportabila. De cumparat bilet cred ca poti lua si din gara, dar ar fi bine sa iti rezervi mult timp pentru asta pentru ca s-ar putea sa dureze; uite traducerea in romana la linkul lui sorinucu : http://translate.google.ro/....../translate

| sorinucu a răspuns:

Dupa ce ajungi in Praga (autogara este chiar langa gara), iei trenul spre Pardubice. Cehia avand o retea dezvoltata de cai ferate, ajungi in Pardubice cu trenul Rapid intr-o ora! aici este orarul trenurilor din Praga spre Pardubice: http://www.cd.cz/....../conn.aspx

| sorinucu a răspuns:

Funda?

| sorinucu a răspuns:

Andrutik, ti-am trimis un mesaj privat!

| andrutik explică:

Te rog sorinucu daca poti sa imi explici tabelul pentru ca eu nu inteleg limba si tabelul si daca vrei sa ma ajuti sa imi scrii tu mersul trenurilor la ce ora si cam cat ar costa biletul.Multumesc