| mircea_5116 a întrebat:

as avea si eu o int!

sa cumpar de aici bilet spre los angeles cu o escala la berlin, 1400

ori buc-london-dalas-los angeles cu 1800 euro,

nu de alta dar mie mi se pare ciudat la o distanta asa de mare doar o singura escala,
multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In primul rand, e normal sa aiba escala aia la Berlin si apoi niciuna, ca doar nu s-o opri in mijlocul Atlanticului.
In al doilea rand, din cate stiu eu, nu exista zboruri directe de la Bucuresti la Los Angeles, ci numai pana la New York. Si alea, doar o data sau de doua ori pe saptamana. De acolo iei un alt avion spre Los Angeles. In orice caz, o sa-ti doresti cat mai multe escale, pentru ca, la 16 ore, cat dureaza zborul, iti trece os prin os in avionul ala.

3 răspunsuri:
| mircea_5116 explică:

Multumesc. in cele din urma am mers pe cea cu londra-dalas-l.a,

o zii buna, ce 16 ore 18h.55m, o zii buna!

| SüßesHäschen a răspuns (pentru mircea_5116):

Si eu plec la vara in Los Angeles, imi poti da un sfat? cat bani ar trebui sa imi iau pentru cumparaturi, cazare, masa si altele? si cat e o cazare acolo? si ce locuri ai vizitat?

Răspuns utilizator avertizat