| Sam3 a întrebat:

Buna ziua! As vrea sa merg in Anglia pentru a munci, dar am inteles ca imi trebuie viza. Nu stiu nimic legat de asta. Ma poate ajuta cineva cu niste informatii? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Intri online pe site-urile de munca din UK si iti cauti singur loc de munca, ori apelezi la o companie de recrutare, facand aplicatii pentru joburi in UK>
Interviul cu compania il poti sustine online si daca te accepta ei iti trimit contract de munca acolo.
Abia dupa ce ai contractul de munca in mana, poti face aplicatie online pentru VIZA de MUNCA si asa poti ajunge in UK muncind legal.

| Sam3 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc! Ideea e ca eu merg acolo printr-o ruda care mi-a zis ca sunt locuri de munca, numai ca trebuie sa ma ocup de documente și sa ajung acolo și după sa aplic pentru un loc de munca.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sam3):

Ti-am mai explicat ca NU potis a mergi acolo fara VIZA de munca!
Nu are nici o importanta ce-ti spune ruda aia, ca oricum nu te ajuta cu nimic doua vorbe.
Tu ai nevoie de contract de munca semnat si legalizat, de cei din UK, ca sa poti sa aplici pentru Viza de munca acolo!
Locuri de munca sunt peste tot in lume, dar numai cu CONTRACT de munca poti lua WORKING VIZA si ajunge acolo.

4 răspunsuri:
| 1234568807 a răspuns:

Da, iti trebuie viza fiindca Anglia a iesit din UE