| Adinutzzaa a întrebat:

Buna ziua! Aveți idee pentru o vacanța in Bulgaria dacă trebuie sa ne facem test pentru Covid sau sa arătam certificatul de vaccinare? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Gasesti toate informatiile oficiale si la zi pe site ul MAE

| Werrich a răspuns:

Buna ziua! NU se solicita test PCR, nici adeverinta de vaccinare.
https://www.digi24.ro/......re-1583939

| Werrich a răspuns:

Persoanele care sosesc din România pot intra în Bulgaria fără a fi obligate să prezinte alte documente, cu excepţia documentelor de călătorie - carte de identitate sau paşaport, arată un comunicat al Ministerului Afacerilor Externe (MAE). Noile măsuri se aplică pana la 31 iulie 2021.
www.mae.ro/node/51904