| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua!
Caut un loc minunat, un loc special de cazare in zona Brasovului, nu in oras, ci in imprejurimi.
Dar daca se poate va rog sa imi spuneti locuri in care ati fost. As vrea sa stiu parerea voastra despre acel loc ( conditiile de cazare, locuri frumoase de vizitat, pret, etc. )
Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca vrei sa-ti impresionezi sotia,incearca la Hotel Kronwell,in Brasov.
Singurul lui dezavantaj este ca e in Brasov, nu in imprejurimi, dar sunt atat de multe locuri in care puteti merge, incat cred ca e chiar mai bine sa fiti cazati in Brasov...
Uite, citeste putin:

http://www.viaromania.eu/......rasov.html

http://kronwell.com/

http://amfostacolo.ro/hotel.php?d=kronwell-hotel--brasov&id=15975

Si ce anume puteti vizita in Brasov,depinde de cat timp va dura sejurul vostru acolo,dar neaparat sa mergeti in Piata Sfatului sa vedeti Biserica Neagra,Poarta Ecaterinei,Strada Sforii,sa urcati putin sa vedeti Turnul Alb si Turnul Negru, Brasovul e plin de minunatii, fie Brasovul Vechi, fie Centrul Nou, va veti simti exceptional!
Nu degeaba i se spune "probably the best town in the world".

| Quasimodo a răspuns (pentru greece12):

Multumesc mult pentru raspuns, greece12!
Informatiile tale imi sunt de folos... Toate cele bune ti le doresc!

| greece12 a răspuns (pentru Quasimodo):

Ma bucur tare mult. Daca mai e orice altceva legat de Brasov, cu drag te lamuresc!

| Quasimodo a răspuns (pentru greece12):

Multumesc! happy

| greece12 a răspuns (pentru Quasimodo):

Cu multa placere!
Sa salutati Brasovul si din partea mea si sa aveti parte de o vacanta de neuitat!
happy

| Quasimodo a răspuns (pentru greece12):

Multumim frumos!
Sanatate, fericire si iubire va doresc! happy

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Am fost la Grand Hotel Perla Ciucașului [Târlungeni]. Dacă au terminat și piscina, cred că e foarte fain acum.
http://amfostacolo.ro/....../hotel.php

| Quasimodo a răspuns (pentru mihai69):

Multumesc!
Am citit multe comentarii negative despre acest hotel. Dar imi e de folos site-ul amfostacolo.ro.
Sper sa gasesc totusi un loc frumos, romantic, sa o impresionez pe sotia mea.