| sunshine19680925 a întrebat:

In luna aprilie familia mea compusa din 2 adulti (parintii) + 1 copil in varsta de 12 ani vom calatori in Spania cu Wizz Air. In momentul in care am facut rezervarile pentru zbor, din neatentie, am facut o rezervare pentru tatal copilului + copil si, separat, ulterior, o rezervare doar pentru mama (adica pentru mine). Vor fi probleme la aeroport daca nu suntem trecuti ambii parinti pe aceeasi rezervare? Mi s-ar parea absurd, avand in vedere ca vom calatori impreuna, deci automat copilul va fi insotit de ambii parinti. S-a lovit cineva de problema asta?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu aveți nicio problemă.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu vad nici o problema aici, daca ati facut rezervare pentru aceiasi destinatie si o sa aveti acelasi avion, pana la urma toti 3 o sa ajungeti in acelasi avion, asta daca nu cumva ati facut a 2 a rezervare peste cateva zile sau saptamani sa fiti nevoit/a sa mergeti cu alt avion.

| sunshine19680925 explică (pentru MihaiNicu23):

Mai revin cu o intrebare, poate ma puteti ajuta. Am achitat rezervarile la banca, dar pe chitante am vazut ca este trecut doar numele meu, nu si cel a sotului/copilului. De asemenea este trecut si numarul de confirmare (cel format din 6 caractere si unic pentru fiecare rezervare). Ar putea sa fie vreo vreo problema ca nu sunt trecute toate numele pe ordinul de plata?