| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua,
Mă puteți ajuta cu o părere pentru un sejur turistic in Romania?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Apuseni, ai o groaza de trasee ușoare pe acolo

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Părere? Adică unde să mergi? Peste tot.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

M-ar interesa zona Ardealului.

| mihai69 a răspuns:

Desigur. Dar de ce nu întrebi direct ceea ce ai vrea de fapt să afli?!?

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

M-ar interesa zona Ardealului

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ardeal? Aici ai cam o infinitate de obiective.
Orașe: Alba Iulia, Brașov, Covasna, Sibiu, Mediaș, Tîrgu Mureș, Sighișoara, Sfântu Gheorghe, Alba Iulia, Hunedoara, Deva, Hațeg, Făgăraș etc.
Prin fiecare (sau împrejurimi) ai ce vedea, ce vizita și ce face. Depinde, cum spuneam, de preferințele voastre, buget, ușurința accesului etc.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce cauti. Liniste/distractie, mare/munte, numarul de zile, bugetul, numarul de persoane...
Pentru unii, 3 nopti la o pensiune de la munte, cu piscina, reprezinta mai bun sejur.
Altii vor club, tiroliana, locuri de facut poze, sau 3 saptamani ieftine in Costinesti.
Spune-ne ce anume cauti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună ziua,
Mă puteți ajuta cu o părere pentru un sejur turistic in Romania? M-ar interesa zona Ardealului.

| adinaTPU a răspuns:

Eu merg mereu cu placere in Rasnov, are cetatea, parcul acela frumos cu restaurantul de la intrarea in parc (plus loc de joaca pentru copii) e aproape de Brasov, de Zarnesti sunt trasee frumoase, rezervatia de ursi, etc. De obicei caut cazare pe site-urile locale ca gasesc mai ieftin. Daca daca merg la Rasnov, caut cazare pe https://cazarerasnov.ro daca merg la mare, caut pe un site care are doar oferte de mare. Un alt plus la Rasnov e ca e aproape de Bran, am vizitat recent castelul dupa 5-6 ani, au facut imbunatiri faine. Dar sa nu iei bilet online, ca treci rapid de o coada ca sa stai de fapt la alta laughing) Concediu placut!

| Ree07189 a răspuns:

Cazanele dunari