| Gabiițțaa a întrebat:

Buna ziua, pentru cei care au fost, îmi puteți recomanda o cazare in Paris, dar la un preț acceptabil?
Nu stau decât un weekend, iar ce prețuri am găsit pe booking, trivago, zici că închiriez pentru o luna.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In orasele mari din Europa este o regula: cazarile cu paturi mai ieftine de 20 euro sunt de evitat, din cauza nesigurantei.
Exceptii sunt cazarile bisericesti sau complexurile de elevi/studenti, unde sunt mai putin de 4 paturi intr-o camera sau cazarile in grupuri (pre)organizate sau cunostinte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Defineste ce inseamna pret acceptabil si cat de central vrei?
pe airbnb ai gasit?

| mihai69 a răspuns:

Airbnb.
Dar slabe speranțe.

| Werrich a răspuns:

Paris este o capitala foarte scumpa. Dar exista si posibilitatea sa stai la un hostel, unde am gasit 3 nopti de cazare la 265 lei/adult; 2 adulti - 840 lei

https://www.booking.com/hotel/fr/st-christopher-s-inn-paris.html

| dinaprilie a răspuns:

laughing astea sunt preturile in Paris. Si acum 15 ani si acum sunt mari. Vrei mai ieftin? Alegi sa stai mai pe la periferie si iei metroul, autobuzul pana in centru.
laughing Paris pret acceptabil laughing

| Vântulalb a răspuns:

Cand am fost eu, cu cativa ani in urma, am gasit hostel cu 8 €/pers/noapte. Si aveau camera cu 2 paturi (eram 2). Nu mai este.
Dar iata aici oferta cu 18 €:
https://www.google.fr/......56z/data=! 4m16! 1m5! 2m4! 1scazare! 5m1! 9i43! 6e3! 3m9! 1s0x47e66ddf9e632015:0x11f9c963dbcf7d6f! 5m2! 4m1! 1i2! 8m2! 3d48. 8782499! 4d2. 3696029! 15sCgZjYXphcmWSAQZob3N0ZWw! 16s%2Fg%2F11b6wm1y0j? hl=ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai vreo cunostinta prin Paris ar fi de dorit sa intrebi daca poti sta acolo si ii lasi ei ceva bani, cat consideri. Asta daca ai vreo cunostinta in Paris.