| HandaSei a întrebat:

Bună ziua, știe cineva dacă la Wizz Air pentru bagajele de mână limita de 100ml la lichide se refera strict conținutul recipientelor? Are ceva dacă spre exemplu vreau să iau un parfum cu gramaj de 100ml, dar cu un recipient foarte greu?

Răspuns Câştigător
| existential a răspuns:

Lichidele trebuie sa fie in recipiente de maxim 100 ml fiecare.
Toate lichidele trebuie sa intre intr-o punga transparenta, cu dimensiuni de maxim 20x20 cm.
Greutatea recipientului nu conteaza.
Greutatea maxima pentru bagajul de mana este de 10 kg (incluzand punga mentionata).

https://wizzair.com/......ie/bagajul

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Conteaza volumul de lichid nu greutatea lui

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Continutul.

| AnemonaP a răspuns:

Nu contează cat de greu este recipientul, contează sa aibă 100ml maxim și sa îți încapă in pungile speciale. Toate lichidele sa nu depășească 1L.