| Gherghel_Doina_1968 a întrebat:

Sunt in mare incurcatura, cum ajung de la Otopeni la cazanele Dunarii? Care e cea mai usoara optiune? Sunt companii de transport care fac legatura intre aeroport si un oras apropiat?
Multumesc

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Autobuz / taxi pana la gara de nord
tren pana la Drobeta sau Orsova
de acolo...

| johnnny123 a răspuns:

Direct de la Otopeni la cazanele Dunării nu ai nici o șansă fără automobil personal.
Singura varianta este să iei din București un tren sau un autocar pană la Drobeta Turnu Severin, și de acolo mai departe cu transportul local.

| JackR a răspuns:

De la Otopeni la Gara de Nord din Bucuresti - cu autobuzul Expres 780.
De la Gara de Nord Bucuresti la Orsova, cu trenul.
De la Orsova la Cazanele Dunarii - cu orice gasesti acolo (microbuz, autobuz etc.).