| Shhhhhht a întrebat:

Buna ziua TPU daca daca sufar de diabet am voie sa imi iau medicamentele la bordul avionului (insulina...)?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, pentru conditii de acest gen, le iei si arati punga cu medicatie la vama.
Nu uita: cand ti cumperi bilet TREBUIE sa declari ca esti diabetic, ca ei sa stii ca in caz de nevoie sa iti dea primul ajutor. Depinzand de zborul respectiv, pe distante foarte mari (transoceanice) ti se va da mancare la fiecare 3-4 ore chiar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles ca poti, ai nevoie de o dovada medicala dar poti