| ionut2013boss a întrebat:

Buna ziua TPU! ma poate ajuta cineva cu un referat la geografie titlus este. "turismul europei" cine ma ajuta pls dau funda.

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| Colibei_Luminita_2000 a răspuns:

Turismul reprezintadeplasarea si sejuru persoanelor in afara locului de resedintaca petrecera unei vacante, aaconcediului de odihna sau alte mijloace relaxare. in europaturizmul este cel mai dezvoltat din punct vedere mondialaceastaaluat nastere la anceputul scolului alxix lea an timp a devenit odorinta sichiarnecesitate oameni are dorescviyiteye lumeasa se recreieze si sa se odihneasca europa este cel mai vizitat continent, aicianregistranduse sferturi din numarul totalal turistilor de pe glob