| bbbbbianca a întrebat:

trebuie sa primesc un pachet din Spania prin agentia Saiz tour. agentia mi-a spus ca nu au voie sa ia bani in pachete,. aveti idee daca pot detecta banii daca ii pun in pachet? este vorba de bacnote nu de monezi de metal.ideea mea este sa bag banii intre haine. agentia mi-a spus ca trebuie sa declar inainte ce pun in pachet. aveti idee daca ei desfac pachetul si verifica ce este pe lista si ce este in pachet? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| blondutsaa a răspuns:

Face pachet si pui banii intre dulciuri prosoape haine sau ce pui in el apoi il pui intr-o cutie si il ambalezi in hartie si lipesti cu scoci asa e cel mai sigur

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu au cum să detecteze aşa ceva.Numai că ei nu garantează acele sume.Dar poţi încerca să aranjezi cu unul din şoferi.În schimbul unei sume mici de bani cred că ar accepta.

| AnKa76 a răspuns:

Nu poate detecta banii din colet.

Răspuns utilizator avertizat
| passyon22 a răspuns:

Daca pui o suma de bani importanta iar pachetul se va pierde risti sa pierzi banii, agentia te despagubeste cu o suma de bani derizorie.Cel mai bine trimiti banii prin cec ca e mai ieftin.