| Bern_Berni_1989 a întrebat:

Bună ziua tuturor! Știți cumva din experiențe personale sau din auzite, dacă Blueair verifică mărimea și greutatea întocmai a bagajelor de MÂNĂ? Bagajul meu ar fi cu până la 10 cm mai mare decât standardul lor. Unele companii verifică, altele nu. De aceea întrebam.

Vă mulțumesc anticipat!

PS: Îmi cer scuze, dacă am postat în categoria greșită!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Toate companiile verifica. Greutatea si marimea bagajelor. Asa ca daca nu vrei sa platesti in plus, va trebui sa te conformezi standardelor.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Low costurile sunt cele mai severe la masurat. Au chiar sabloane pentru marime.

| mihai69 a răspuns:

Da, se verifică. Au un "șablon" la poarta de îmbarcare și dacă valiza ta nu intră perfect în el, plătești. Și destul de mult, față de tariful online.