| Aleexaandra a întrebat:

Bunaa, sunt la liceu. profilu de turism si alimentatie.big grin cu ce ma poate ajuta asta in viitor? excluzand alimentatia.nu ma atrage. va rog...happy

Răspuns Câştigător
| andy_3924 a răspuns:

Turismul e mare happy Poti fi de la agent de turism pana la director de lant hotelier. Pentru fiecare functie ai nevoie de anumite abilitati. Nu ignora alimentatia, poti fi consultant in nutritie. Sunt multi care au nevoie si de asa ceva. Sau poti imbina cele doua si sa lucrezi intr-un restaurant de 5 stele une sa propui meniurile cele mai potrivite in functie de evenimente.
Sunt multe posibilitate. Fa ce-ti place! happy

2 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Pai, turistii nu mananca?!

| Baton a răspuns:

Daca nu vrei alimentatie atunci poti incerca turismul.in general te poate ajuta la tot ce tine de turism...
de exemplu poti sa te faci ghid. dar presupune sa mananci geografie pe paine si poate si ceva istorie.
intereseaza-te si vezi ce si cum poti face mai departe...