| Dina2306 a întrebat:

Bunaaa...de curand am rezervat un bilet de avion, de la ryanair. Rezervarea mi-a fost facuta de un prieten online, dar nu mi-a trecut intreg prenumele ci doar unul sigur din ele. Ca sa modific imi cer o taxa de 110€, care e de cate ori bune decat pretul biletului.

As avea vreo problema la aeroport daca e doar un prenume, cine ma poate ajuta? E urgent...

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

!
Cum adica nu ti-a trecut intreg prenumele ci doar unul singur? Fii mai explicita, cate prenume ai sau ti-a trecut doar jumatate de prenume?

| Dina2306 explică (pentru Violleta2022):

Am 2 prenume, si a trecut doar unul singur dintre ele.

| mihai69 a răspuns:

Nu e nicio problemă. Poți să-ți înregistrezi cartea de identitate înainte de zbor - fă-ți cont pe saitul lor!

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu e nicio problema. Sa ai la tine rezervarea printata. Mie mi-a rezervat altcineva biletul si mi-a trecut al doilea prenume ca nume de familie si viceversa desi avea copia CI in fata. Ma rog, era un zbor intern dar nu a zis nimeni nimic.

| AndreeaCr a răspuns:

Buna! Ca sa nu te trezesti cu surprize, iar legatura cu cei de la Ryanair.