| cealapamarin a întrebat:

Ca sa maduc in elvetia imi trebuie pasaport?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce e obligatoriu?

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

@DonnaAlba Daca te-ar durea capul de cate ori spui prostii, ai urla toata ziua. Elvetia este in UE? Doamne fereste!

| Violleta2022 a răspuns:

Pasaport si, daca ai sub 18 ani, ai nevoie de Procura Notariala semnata de ambii parinti, si trebuie sa ai insotitor de drum, care te preia in grija lui/ei.

| Mariaavrmaiancu a răspuns (pentru Violleta2022):

Oau! Elevetia este in U.E? Poate daca-i bagi tu cu forta ca ei nu vor, neam! rolling on the floor

| Lostlyric a răspuns:

Elvetia este un stat membru al Spatiului Shengen. Una dintre putinele care nu sunt si state membre ale Uniunii Europene. Ai nevoie doar de o carte de identitate.

| Victoria18 a răspuns:

Nu... Te poti duce si cu buletinul pentru ca e tara in Europa.

| Necunoscutu92 a răspuns:

Da pasaportul e obligatoriu

| Lostlyric a răspuns (pentru suntserios):

Pentru ca nu intelege ce inseamna Spatiul Shengen. laughing

| Salontanul a răspuns (pentru Necunoscutu92):

Nu. Nu este obligatoriu. Spatiul Schengen tocmai asta realizeaza: libera circulatie intre tarile membre.

| suntserios a răspuns (pentru Necunoscutu92):

De ce e obligatoriu?

| SecretDarky a răspuns:

Da

| radu12346 a răspuns:

Nu.

| XxYasuoXx a răspuns:

Da

| iubescanimeurile a răspuns:

Da
ca altfel nu poti sa pleci din tara sau daca ai buletin poti sa pleci