| 00000000000000000000111111111122222222223333333333 a întrebat:

Cand ajungi in aeroport ce trebuie sa faci.am checkinul facut la agentie.ce trebuie sa fac mai departe.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poze

| mihai69 a răspuns:

Intri, mergi la check-in dacă ai bagaj de cală și îl predai (preferabil să treci pe la un nene care înfoliază valiza înainte de asta).
Pe urmă, cu boarding-pass-ul și pașaportul în mână, intri la controlul de securitate. Pui în tavă hainele groase, eșarfa etc. geanta sau bagajul de mână; telefonul, tableta, laptopul ori alte electronice se pun separat, scoase din ambalaj. Dacă ai lichide sau geluri care pot trece de control (au sub 100 ml), trebuie și astea puse (în pungă de plastic resigilabilă) la vedere.
După aia te duci la control pașapoarte (dacă e o cursă externă), și apoi la poarta de îmbarcare scrisă pe boarding-pass (dar privește și afișajele! uneori apar schimbări de ultim moment!).
Aici aștepți până vin angajații de la serviciile aeroportuare care se ocupă de îmbarcare și când anunță îmbarcarea le dai boarding-pass-ul și treci la autobuz (sau prin burduf) spre avion.
Zbor lin!

| Robert96Ares a răspuns:

Prima dată trebuie sa ajungi la aeroport și dupa aia sa te urci in avion, eventual să iei și un loc.