| danyk_3543 a întrebat:

Cand este deschis transfagarasan?

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Oficial, Transfagarasanul (DN7C) va fi redeschis circulatiei pe 30 iunie 2011. Pe unele portiuni din drum mai exista zapada.
In prezent, accesul spre cota 2.044, unde se afla Cabana Balea Lac si Vila Paltinu, este blocat pe sosea, dinspre Sibiu, cu indicatoare de circulatie, dar turistii pot urca la Balea Lac cu telecabina.
Este deschis circulatiei mai putin de o jumatate de an, în funcție de condițiile meteorologice.
O seară cu zâmbet să ai!

1 răspuns:
| sherlock a răspuns:

Transfagarasanul este deschis in perioada 1 iulie – 1 noiembrie