| geop a întrebat:

Care aţi mai călătorit cu avionul... E prima dată când călătoresc cu avionul, la invitaţia unei instituţii, şi nu ştiu ce trebuie şi ce nu trebuie. Cum trebuie să fie bagajul, troler sau geantă de voiaj? Presupun că trebuie respectate şi nişte dimensiuni. Oricum se stă doar o noapte la Bruxelles. Ce pot lua cu mine în avion, adică aş avea o borsetă tip minibag în care voi avea un aparat foto, un MP3 player şi încărcătoarele aferente lor, printre alte chichiţe?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat dimeniunile cat si greutatea bagajelor difera de la o companie aeriana la alta, dar gasesti pe site-ul lor marimile si greutatile exacte.

In bagajul de mana poti lua ce vrei tu atat timp cat respecti regulile de securitate (fara obiecte ascutite, care taie, brichete, lichide).