carla
| carla a întrebat:

Care dintre urmatoarele destinatii le-ati alege pentru noaptea de Revelion: Paris, Dubai, Egipt, Hawaii sau Poiana Brasov?

Răspuns Câştigător
| 1942 a răspuns:

Noaptea de revelion nu este o sarbatoare, ci o serbare. Nicaieri in lume nu se petrece pana dimineata, ca la noi. Comunismul a dat importanta acestei nopti ca sa anihileze adevarata sarbatoare a iernii, Craciunul, care, in tarile crestine, se serbeaza la miezul noptii de 24 dec. In noaptea de revelion se serbeaza intrarea intr-un nou an, oamenii se aduna intr-o piata publica, se bea sampanie si se trag artificii. Dupa 1-2 ore merg acasa si se culca. Dar cum Romania este atipica in tot ce se intampla, si revelionul a devenit o sarbatoare nationala. Mergi unde iti place, dar daca vrei sa petreci toata noaptea, mergi la Poiana Brasov, in restul localitatilor enumerate te trimit la culcare pe la ora 2.

10 răspunsuri:
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Dubaiul pentru ca Poaiana e foarte aglomerata si nu m-as duce de la aglomeratie din Bucuresti la aglomeratie in Poiana.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Stai pe net si poti sa le vezi pe toate intr-un singur revelion!

| georgehari a răspuns:

Paris. Există cluburi mici sau restaurante pe anumite străzi unde nu ai nevoie de rezervare, intri şi te aşezi unde găseşti liber sau stai la bar. E muzică, dans, animaţie, nu trebuie să fii în grup prea mare ca să te simţi bine. Oricum, mult mai ieftin decît la Poiana Braşov, cu avion cu tot.

mihaicd
| mihaicd a răspuns:

Poiana Brasov. Si dupa Anul Nou m-as duce in Dubai si Egipt.

| Delia 75 a răspuns:

Paris

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as pleca la Paris.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as merge cu Plugusorul prin ferentariwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

egipt

| Amy_5230 a răspuns:

In Dubai eu am fost si era superb nici nu am cuvinte :X

| cristina.stoica.5 a răspuns:

dubai happy