Care e bugetul tău pentru vacanţă vara asta?

Marile oraşe ale lumii ne atrag indiferent de anotimp, însă vara nimic nu se compară cu câteva zile pe o plajă cu nisip fin, lângă o mare sau un ocean. Acest concediu este o pauză bine meritată, departe de zgomot, probleme şi dimineţi venite prea devreme. La mare te trezeşti când vrei tu! Şi partea cea mai bună este că bugetul tău nu trebuie să fie foarte mare. Iată ce destinaţii grozave de vacanţă low cost îţi recomandăm.

Cel mai spectaculos ţărm al Mării Negre îl găseşti în Bulgaria, la Russalka. Aflată într-o pădure de pini care se întinde până la mare, staţiunea oferă peisaje de vis de pe coastele stâncoase şi plajele mici. Este locul ideal pentru odihnă şi relaxare, iar preţurile de la hotelurile din zonă încep de la 30 Euro/Noapte All Inclusive.

Desigur, Bulgaria oferă şi distracţie pentru cei care nu vor doar să lenevească pe plajă. La Nisipurile de Aur preţurile la un hotel de 3 stele încep de la 19 Euro/Noapte, iar în staţiune găseşti o mulţime de atracţii: de la cluburi şi restaurante exclusiviste până la sporturi nautice şi activităţi pentru cei mici.

Grecia nu se lasă mai prejos nici anul acesta: în Halkidiki ofertele de cazare pentru 7 nopţi pornesc de la 49 de Euro! Marea Mediterană rămâne fascinantă pentru toată lumea, iar micile staţiuni de pe Ţărmul Elen aşteaptă turiştii cu peşte proaspăt la taverne şi petreceri tradiţionale. Cel mai bun lucru în Grecia este că oriunde ai merge eşti aproape de un obiectiv istoric important: de la Muntele Olimp, la vechile mănăstiri de la Meteora sau cosmopolitul Thessaloniki.

Dacă eşti norocos şi prinzi o ofertă Last Minute, poţi să te bronzezi pe plajele turceşti începând cu 40 Euro/noapte la un hotel de 4 stele în Kusadassi. Aşa programul tău poate începe cu un masaj şi o cafea la nisip.

Dacă totuşi nu ai chef să ieşi din ţară, nu am uitat nici de litoralul nostru. Nimic nu se compară cu un weekend la Vama Veche sau la 2 Mai unde cazarea la localnici începe de la 50 RON/ Noapte. Trebuie doar să te laşi cuprins de spiritul liber.

Oriunde te decizi să pleci, oferte se găsesc până în septembrie. Trebuie doar să îţi pui costumul de baie şi şlapii în bagaj, să îţi suni prietenii şi să uiţi de serviciu, şcoală şi probleme. Marea te aşteaptă oricând.

Mai multe destinaţii low cost găseşti pe Plimbărescu.ro

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Salariul lunar ca ajutor de sofer profesionist 1200 RON, anul viitor 2500 RON. Un an de zile nu am concediu asa ca sa fiti sanatosi cei cu zile libere.

| Bogdan009 a răspuns:

Cred ca 1500 ron!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3000 de euro maxim de cazare all inclusive, doi adulti si 3 copii. Deci imi trebuie un apartament. Ce imi propui?

| valentino52 a răspuns:

Eu locuiesc in Mamaia Nord...deci sunt intr-o vacanta continua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am mai avut vacanta de vara din 2003.

| Slendăriț a răspuns:

Conteaza?

| Elena1102 a răspuns:

50 de milioana adica 5000 ron

| BlackWolfDan a răspuns:

2000 roni

| Timeea2001 a răspuns:

Vreo cateva milioane... vreo 50-60