| Dolllx14 a întrebat:

Care e cel mai frumos obiectiv turistic din Romania? Urgentt :-) Dau funda la cel mai frumos. Mentionez ca am nevoie pentru un proiect la geografie.

9 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru mine Delta Dunarii - Este cel mai interesant lucru din Romania pentru ca e unic in lume.

| adorciocolata a răspuns:

Castelul Peles, Delta Dunarii, Maramures, nordul Moldovei, Bucuresti, Sarmizegetusa, Brasov, Sighisoara, Sibiu, Lacul Rosu, Piatra-Neamt, Targul-Neamt, Muntii Apuseni, Parcul National Retezat, Muntii Bucegi, vulcanii noroiosi de la Berca-Arbanas etc.

| adorciocolata a răspuns:

Castelul Bran

| MoneyMoney a răspuns:

Turnul cu Ceas - Sighişoara
Castelul Peleş - Sinaia
Mânăstirea Cozia - Căciulata
Palatul Parlamentului - Bucureşti
Muzeul ceasului - Ploieşti
Eu le-am văzut pe toate astea, aşa că alege tu!

| SindyR a răspuns:

Sarmisegetuza Regia sau Vama Veche sau Lacu Rosu sau cheile bicazului.

| superhero a răspuns:

Boga-bihor

| Helăăău a răspuns:

Cred ca sfinxul... dar cel mai celebru cred ca e castelul Peles. :-p.
desi mai sunt si altele (gen: transfagarasanul; cimitirul de la Sapanta...) :-)

| Manuel_Gabi_1996 a răspuns:

Transfagarrasanul este frumos. cetatea poienari. cheile bicazului