| inginel a întrebat:

Care e cel mai frumos oras din Germania? Sa merite vizitat...

12 răspunsuri:
| hashe86 a răspuns:

Eu am fost in Erfurt si Weimmar. 2 orasele foarte dragute, cu multe obiective turistice si incarcate de istorie(mai ales Weimmarul). merita vazute, sunt apropiate intre ele.

| borsec a răspuns:

Mie mi-a placut la Munchen

| Ecaterina a răspuns:

Munchen.

| happynela a răspuns:

Koblenz....fiindca e un oras turistic si aici locuiesc eu de 23 ani

| jani a răspuns:

San multe.....frankfurt....koln....depinde fiecare ce cautam sa vedem

| selef a răspuns:

Regensburg oras istoric.

| Ben. a răspuns:

Berlin.

| mariusres a răspuns:

Munchen

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Berlin, München, Frankfurt am Main, Köln, Dresden, Leipzig...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deutchland

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Munchen, Munchen, Munchen!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am lucrat in Munchen si in Stuttgart, dar parca e mai frumos Nurnberg-ul.
Si Regensburg e frumos.
In nordul Germaniei nu am fost...