| Plimbarescu a întrebat:

Care e cel mai frumos oras pe care il poti vizita in luna octombrie? Din tara sau din strainatate, voi sa imi spuneti.

Răspuns Câştigător
| Raiden a răspuns:

Madrid, Londra, Praga, capitalele europene.

100 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Brasovul este cu adevarat un oras frumos.

| simina a răspuns:

Din tara ca sa fie romantic este orasul Iasi si Timisoara si chiar superb Sighisoara iar din strainatate orasele din Spania, in special Toledo

| Petronela a răspuns:

Parislove struck

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Cluuuuuuuuj!
Clujul e superb tot timpul dar în octombrie e şi plin de studenţi.
Clujul e "America României" că poţi face ce-ţi trece prin cap.
Aşa că... Cluj Napoca e o destinaţie numai bună!

| Mary Marry a răspuns:

Buna!
Eu zic, din propria experienta, chiar daca nu am fost in octombrie si altele din cea ce vreau eu neaparat sa vad.Iti spun si orase cat si tari. happy
Viena, Paris, Dubai-Abu Dhabi, Madrid, Lisabona, New York, Beijing, Tokyo, Sidney, Sibiu, Moscova, Maldive, Barbados, Bahamas, Salzburg, Buenos Aires, Maroc(Fez, Rabad, Cassablanca, Marackesh, asa cred ca se scrie,), Praga, Elvetia, Londra, Dublin, Cape Town, Noua Zeelanda, Quebec, Mont Real(cred ca asa se scrie), Mexic, Oslo, etc.

| sandy a răspuns:

New York si Ploiesti.

| nicusor19 a răspuns:

Bin tara as spune Alba Iulia, si din stainatate Casablanca

| EduardGa a răspuns:

Timisoara e un oras superb.
Parisul iti va oferi liniste si armonie. Atmosfera romantica se simte in aer...
Sper sa ajung de Craciun acolo.

| valy a răspuns:

Pai ti-as recomanda.sinaia.sau brasov...sunt foarte frumoase in luna octombrie

Răspuns utilizator avertizat
| chemicalX a răspuns:

Iti recomand sa mergi in Emiratele Arabe, la Dubai. E minunat acolo! Ti-o spun din proprie experienta, am fost acolo am stat o saptamana, si cand m-am intors am plans mult.
daca ti se pare mai potrivita a mea, sa-mi dai funda big grin

| Ambassaderåd a răspuns:

Zi mai bine - tara decat oras Ok;) - Australia. si uite de ce;) http://www.yurock.net/breathtaking-photos/
sau... in Grecia- Plaja Navagio :X;). uite de ce;) http://www.yurock.net/one-of-the-most-beautiful-places-on-earth/

| controlled a răspuns:

Octombrie? Hmm
Am 5 orase in cap : Ankara(Turcia), Londra(Anglia), Cape Town(South Africa), Hong Kong(China), Paris(Franta).

Trebuie doar putina geografie generala.

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Fiecare oras are ceva anume si este unic in felul lui.
Dar fiindca acum este toamna, cred ca cel mai frumos oras ar fi Parisul.

| alma1115 a răspuns:

Cipru

| Jorj a răspuns:

Paris, te imbie cu mirosul toamnei frunzele cazute pe langa turnul eiffel e extraordinar.

| anna_4818 a răspuns:

Incearca Budapesta :X
nu e foarte departe si nici extraordinar de scumpa :X si merita toti banii.
e superba. oricand de vizitat. cele 3 poduri sunt minunate, cea mai frumoasa parte a Dunarii si oameni super de treaba
e un oras plin de limini si foarte romantic :X

| alex_8403 a răspuns:

Uite eu iti recomnad praga, prievidza, bratislava, verosna.sunt locuri in ncare nu prea gasesti romani si ee super...deci ee super mai ales praga si previdza:X.bft

| aaaa12345 a răspuns:

Paris

| SnicK a răspuns:

Madrid & Barcelona.
Nu degeaba cele mai bune...

| darielle a răspuns:

Incearca londra sau paris

| tina28 a răspuns:

Incearca roma sau atena, venetia ...in cazul in care nu ai fost.sunt orase cu o mare istorie care ink se pastreaza in cladirile si p strazile din aceste orase

| radudavid63 a răspuns:

Viseu de sus, Maramures

| DeyCj a răspuns:

Păi în ţară sunt multe.Numa timp şi bani să ai să le vizitezi.Alba-Iulia,Cluj-Napoca,de ce nu şi Turda, etc. În afara ţării îţi recomand Florenţa.

| pwp a răspuns:

Cred ca Paris din strainatate.
iar din tara brasov, sibiu, sighisoara

| Alex a răspuns:

Constanta, New York, Paris, Berlin, Madrid, Moscova, Londra, Las Vegas, Los Angelas, Miami, Lisabona, Barcelona, Bucuresti, Timisoara, Iasi, Cluj-Napoca, Craiova, Tokyo, Vatican, Roma, Venetia, Milano, Salonic, Atena, Washington, Beijing, Shanghai, Rio de Janeiro, Sydney, Brasov, Cairo, San Francisco etc. Orice oras e frumos in orice luna a anului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orasul meu. http://sp2.ro/019926

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand Brasov

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Germania orasul München este cel mai frumos in luna Octombrie
pentru ca este un festival a berei (octombriefest