| razadeluna a întrebat:

Care este cea mai exotica tara pe care ati vizitat-o pana in prezent?

Răspuns Câştigător
| petru a răspuns:

Simplu, Romania, insa-i nu numai exotica( pentru mine ) ci Frumoasa ""precum soarele sfant de pe Cer ( si in mare parte) Iubitoare si ascultatoare de Dumnezeu!""
petru borodi/Cluj
P. S. Inca nu am vizitat-o in intregimea Teritorului ce-i apartine, ( stiti Basarabia, Bucovina de nord, Qadrulaterul desigur si alte mari parti ale Traciei continentale)
Dar daca voi putea vizita si alte Teritorii ale pamantului ( asiatice, africane, incase, toltece sau australiene atunci va voi spune care-s mai exotice, insa Tinuturile Traciei oricum au o Splendoare Aparte si desigur incomparabile!

10 răspunsuri:
| ☼loli☼ a răspuns:

Hm. Spania laughing dar tara mea preferata pana acum este Monte Carlo

| xtina a răspuns:

Am fost in Turcia, si bine inteles la un hotel de 5*****...Era cu privelistea la mare:X, ador! Hotelul era ultra-inclusive, si era tot felul de mancaruri! Si fructele erau de toate felurile!
Era la hotel o piscina cu palmieri si faceau umbra la piscina:X:X:X erau tobogane ca Aqua Magicbig grin...
Am mai fost in insula Bora-Bora...raiul pe pamant:X Dar noaptea era friiiig:-ss...si am mai fost in mai multe tari si insule dar cel mai mult mi-a placut Turcia si Bora-Bora...
Bye-Bye:*

| matchpoint a răspuns:

Pentru loli. Din cunostintele mele de geografie Monte Carlo nu esta tara. Monte Carlo este un oras din MONACO.
Pa. Sper ca nu te superi pentru asta.
Visul meu este sa vad India. Inca nu am ajun pana acolo dar cine stie.

| Aurelia a răspuns:

Nu am fost niciodata intr-o tara straina, dar mi-ar placea sa vizitez Mexic, Venezuela...mai precis, tarile unde este intotdeauna cald! Dar si insulele Hawaiibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razadeluna

| car3less a răspuns:

Emiratele Arabe... si mi-au ramas in suflet. M-as intoarce an de an daca s-ar putea. E o lume minunata prin gandire, cultura, arhitectura. Plimbarile cu masina pe dunele de nisip sub sclipirile soarelui, dansatoarele cu miscari line in restaurante si terase alaturi de mirosul imbatator de shisha si muzica traditionala, plajele aproape pustii si apa albastra cu pestisori in zeci de culori, scufundari printre corali, cladiri care ating cerul alaturi de corturi ascunse in desert, intrecerile cu camile, noptile calde cu cer senin, glasul care strabate din moschee si te trezeste in toiul diminetii atunci cand incepe rugaciunea, toate, absolut toate fac Emiratele un adevarat rai, cea mai exotica tara pe care am vizitat-o pana acum.

daniela
| daniela a răspuns:

Bilaxi mississipi SUA

| demonel a răspuns:

Eu it recomand grecia

| sam a răspuns:

Jos palaria pentru Turcia! am mai vazut spania, franta, italia si grecia.Desi se spune ca Grecia e spectaculoasa pe mine m'a impresionat mai mult Turcia. poate si pentru ca ma atrage tot ce tine de culturi diferite insa oamenii sunt primitori(nu ca romanii). mi'ar mai placea sa vad India si Japonia

spor in toate!

| andreiboss31 a răspuns:

Fiecare tara e frumosa in felul ei.