| TestoasaRoz a întrebat:

Care este cea mai frumoasa tara straina in care ati fost? A mea sincer a fost Germania dar as vrea sa stiu si parerile voastre. big grin Poate sunteti draguti si imi spuneti si de ce acea tara este favorita voastra.batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Brotacel a răspuns:

Buna!

Mie mi-a placut cel mai mult in Egipt.De ce? Pentru ca acolo chiar am trait ce am citit in carti despre antichitate, piramide, desert; a fost absolut superb.Am cunoscut oameni noi, civilizatii diferite, cultura, obiceiuri si traditii, mancaruri traditionale, imbracaminte.nu am cuvinte sa descriu Egiptul love struck.

Pa, pa.

12 răspunsuri:
| cmm a răspuns:

Spania, cred. Sau poate Italia. Dar in Spania mi-au placut mult oamenii, locurile, orasele din sud mai ales Malaga, dar si civilizatia strazii, e o cultura diversa, de la o zona la alta, dincolo de cladiri si muzee. si cerul parca are un albastru mai intens, te simti,, acasa,, din prima zi. Mi-a placut Madridul, Barcelona, Valencia, dar de Malaga m-am indragostit

NOname
| NOname a răspuns:

love struck China (Beijing), indiscutabil! big grin thumbs up
Este superba, geniala, grandioasa, iar oamenii sunt super simpatici (unii vorbesc chiar si romana big grin )! big hug love struck

| rockaholic a răspuns:

Grecia, Germania [superba], Belgia[la fel], Croatia

| georgyana98georgy a răspuns:

Spania cu siguranta! Oamenii de acolo sunt incredibili de politicosi si buni. Tara lor este incerdibila! Iti spun din propia experienta!

| εїз a răspuns:

Londra. am fost de cîteva ori, si chiar am trait acolo, este foarte foarte frumos.

| kayla a răspuns:

Nam vizitat multe tari insa de departe cel mai frumos oras care l-am vizitat a fost Barcelona:X
oricum sper ca vara asta sa vizitez austria (sper)

| Madalina1455684 a răspuns:

Spania.Intradevar in Spania oamenii stiu sa te primeasca cu multa caldura chiar daca esti un turist.Eu am stat intr-un orasel pe nume Blanes care era in maree parte ocupat numai de turisti. Faceam de acasa pana la mare 5 minute.Asta practic m-a socat adica sa fiu eu atat de aproape de mare care in Romania stau atat de apape de muntitongue. Iar pana la piscina faceam cam 10 minute. Dar oricum preferam mare deoarece la piscina poti sa mergi si pe aicea. Dar tot nu se compara cu ceea ce gaseai acolo.Multa caldura, afectiune si multa dragoste.

| Ramster a răspuns:

Mie mi-a placut Ungaria.
Dar daca vrei frumusete, nu neaparat ca tara, propun Cehia. Praga este considerata cea mai frumoasa capitala Europeana, si eu nu pot sa nu fie de acord.
Budapesta cica e locul doi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Belgia.

| PeeWeeVi a răspuns:

Mama mea a fost in Austria si a fost senzational! A vazut o gramada de sculpturi!

| mybutterfly a răspuns:

Bunahappy
Mie una mi-a placut in Austrialove struck este o tara superba pe langa faptul ca e foarte curata au niste autostrazi :d. Mi-au placut foarte mult tunelele lungi de vreo cativa kilometrii.De exemplu cand am oprit sa mancam ceva la un restaurant din Austria fiindca sora mea nu terminase tot de mancat au pus ce a ramas la pachet am ramas uimita fiindca aici in Romania nu e asa sad
Pe viitor as vrea sa vizitez Londra, Franta, Olanda si China.love struck

| mimi_9914 a răspuns:

Personal as alege Egiptul ca "cea mai frumoasa tara"... dar cred ca si Maroc este la fel de frumos.Imi place cultura dar si istoria lor...