| andrutzaandrutza a întrebat:

Care este cel mai important fluviu din Europa.

Răspuns Câştigător
| Alexalice10 a răspuns:

Depinde la ce te referi. De exemplu cel mai lung si cu cel mai mare debit este Volga.

16 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Cel mai important fluviu din Europa si din intreaga lume este Amazon.
Sursa: http://ro.wikipedia.org/wiki/Amazon_(fluviu)

| MoneyMoney a răspuns (pentru misterioaѕa):

laughing Amazon NU este un fluviu in Europa, mai citeste odata!

| misterioaѕa a răspuns (pentru MoneyMoney):

Http://travel.descopera.ro/5959295-Amazon-fluviul-rege-al-lumii
Mai copile mai citeşte tu de o mie de ori,dacă e cel mai important din lume, asta nu înseamnă că şi din Europa?
Eu am răspuns ce am găsit pe internet, dacă e corect bine dacă nu.tot bine!

| misterioaѕa a răspuns (pentru MoneyMoney):

Şi plus de asta nu sunt singura care a dat acest răspuns, deci ţine pentru tine!
O zi bună!

| MoneyMoney a răspuns (pentru misterioaѕa):

Pai atunci Amazonul (spui tu!) este cel mai important fluviu si din Romania!?!? S-ar putea sa rada curcile de noi!

| misterioaѕa a răspuns (pentru MoneyMoney):

Nu spun eu mai baiatulelaughing)
Tu ştii sa citeşti? este doar ce am găsit pe internet aşa că incetează...cultura ta e prea mică pentru a înţelege ce spun euoh go on

| MoneyMoney a răspuns (pentru misterioaѕa):

Iarta-ma ca intreb dar tu daca gasesti o prostie pe Internet o perpetuezi fara sa o verifici!?!?! Si ti-ai dori tu sa ai cultura mea tongue asa mica tot este imensa fata de a ta rolling on the floor

| misterioaѕa a răspuns (pentru MoneyMoney):

In primul'rând nu ma cunoşti ca să ştii la ce liceu sunt şi nu ştii cum am ajuns acolo!
Şi dacă te iei după răspunsurile mele de pe acest site cred că se vede că nu e o cultură mică!
Dacă erai aşa inteligent cum spui nu te luai de useri aiurealaughing)))))deci se vede!

| florin1979 a răspuns:

Dunarea, deoarece se face legatura intre marea nordului, prin fluviul rin cu marea neagra scutind acest lucru transportul de marfa ce ar inconjura europa prin stramtoarea gibraltar! se numeste canalul rin-main-dunare. asta, ca importanta economica. http://ro.wikipedia.org/wiki/Fi%C8%99ier:Constanta-Rotterdam_DE.PNG daca te referi la volumul de apa, cel mai mare fluviu european este volga:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Volga...

| adytza0700 a răspuns:

Volga si Amazon
funda plzz

| blackrose7911 a răspuns:

Volga este cel mai mare din Europa. Dar nu stiu daca fluviile se pot clasifica dupa importanta. Volga strabate Rusia. Pentru Romania si alte tari Dunarea este cea mai importanta pentru ca ea strabate tara noastra.

| Bebe09 a răspuns:

Amazonul este cel mai mare din lume!

| florentttina a răspuns:

Volga din Europa Estica

| A1eX a răspuns:

Cel mai lung este Volga urmat de Dunare (bft)

| flyfly a răspuns:

Volga est cel mai important fluviu din Europa deoarece este cel mai mare ca lungime si ca debit