| Sclipiciii a întrebat:

Care este cel mai scurt traseu de la Iasi la Sovata? funda!

Răspuns Câştigător
| paul21 a răspuns:

Buna!
Cel mai scurt traseu este sa o iei pe ruta Iasi-Targu Frumos-Roman-Bacau-Onesti-Targu Secuiesc-Sfintu Gheorghe-Baile Tusnad-Miercurea Ciuc-Odorheiu Secuiesc-Sovata.
Faci cam 7 ore, daca se respecta limita maxima de viteza pe drumurile nationale. Conform ViaMichelin distanta este de 462 km si platesti in medie 90 euro dus-intors, adica cam 400 RON pentru benzina si rovinieta ( http://www.viamichelin.com/......tineraires ).
Sper ca te-am ajutat! Numai bine!

3 răspunsuri:
| ilinadrian a răspuns:

Stiu eu cind mergi pe drum la sovata trebuie sa o iei spre timisooara si de acolo mergi mai repede la sovata funda plz

| ilinadrian a răspuns:

De la arad la timisoara si de acolo la sovata funda