| rocaz850 a întrebat:

Care este diferenta de la aerul de munte si cel de la tara! funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| paulpaul25 a răspuns:

Intrebarea ta e vaga, raspunsul meu va fi la fel. Aerul de tara, poate fi in apropierea unui oras, deci poate fi poluat cu noxe si alte particule poluante. Aerul de munte e mai sanatos deoarece " muntele " este asociat cu o altitudine mai mare, paduri de brazi, ma rog, mult oxigen, mai multa natura deci automat un aer mult mai curat. Daca precizai cu exactitate locurile poate primeai informatii despre ce contine aerul, care este mai benefic santatii, anumitor afectiuni etc.

| Danzell a răspuns (pentru paulpaul25):

Mica rectificare laughing cu cat urci in inaltime procentajul de oxigen scade. Calitatea aerului este data de puritatea acestuia in raport cu noxele tongue.

5 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Pai am putea zice ca ala de la tara miroase urat a balega si ala de la munte e aer curat. dar nu e asa, depinde de zona, adica du-te de exemplu la tara pe langa Galati unde e combinatul sa vezi ce "aer curat" e acolo si compara-l cu aerul de la un sat de prin Suceava. la munte se poate aplica la fel. depinde de zona: daca sunt strazi aglomerate, fabrici si mai stiu eu ce surse de poluare pot sa fie muntii de 2000m alt ca degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cam la fel...Aer curat si a dorinta de munca!

| rocaz850 explică:

Ati raspuns toti bine dar paulpaul25 si mai bine dici el e cistigarot! asa ca bafta pe vitor!

| rocaz850 explică:

Bravo