| IzvorulDeIntelepciune a întrebat:

Care este in opinia voastra cel mai frumos continent? America de N, America de S, Europa, Asia, Africa sau Australia? Le-am insirat pe toate pen'ca majoritatea habar n-au care sunt continentele iar pe mine ma intereseaza sa raspunda la sondaj toate esantioanele de populatii.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Toate au frumusetile lor, si prin prisma pozitionarii geografice sunt frumuseti diferite. Probabil Asia e cel mai frumos, are muntii cei mai inalti, are plaje superbe

| sublime89 a răspuns:

Fiecare e frumos in felul lui. America de Nord cu Muntii Stancosi, America de Sud cu jungla amazoniana si Muntii Anzi, Europa cu istoria ei atat de complexa, Asia cu intinderile sale enorme si cei mai inalti munti din lume, Africa cu istoria aparitiei evolutiei omului, iar Australia cu desertul ei neiertator si vechea comunitate a aborigenilor.
Eu insa as alege Antarctica, de departe cel mai misterios continent, si inca practic neatins de civilizatia umana.

| BiuL a răspuns:

Europa.

| PedoBarbie a răspuns:

Toate sunt frumoase în felul lor. Nu aş putea alege unul anume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca Europa este cel mai frumos. Are un relief foarte variat, o hidrografie complexa, climat prielnic omenirii, o istorie lunga si fascinata. In mare Europa este continentul ce cuprinde traditie si arta si mii de locuri de vizitat.

| Reek54 a răspuns:

Cred ca Europa.

| Veme a răspuns:

Cred ca Antarctica.

| xutza a răspuns:

Europa : Paris, roma, Londra, viena, bruxelles, moncao, cote d'azur etc.

| IzvorulDeIntelepciune explică (pentru xutza):

Dar tu ai luat in considerare doar orasele. E nevoie sa mai zic ce fel de forme de relief intalnesti in America de N si Asia sau ce paduri tropicale intalnesti in America de S sau Asia?

| xutza a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Pai zi asa laughing

| stareu a răspuns:

Cel mai frumos continent este cu siguranta Australia. Eu locuiesc acolo de 2 ani si vreau sa spun ca atunci cand am ajuns prima data in Sydney(-orasul unde locuiesc) am fost cu totul si cu totul uimita. Ce m-a atras foarte tare a fost:Sydney Harbour Bridge. Dar Australia este renumita si pentru miile de speci de animale. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| GeorgeBeny a răspuns:

Europa