| Andreea26032002 a întrebat:

Care este limita de inaltime de la terra park?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

TOLTEC PENDULA, MOAI, NAVA KHUFU - înălţime minimă 130 cm
WILLIS TOWER - înălţime minimă 140 cm
TRANS-SIBERIAN EXPRESS - înălţime minimă 110 cm; înălţime maximă 195 cm
LA CAPĂTUL LUMII, TRAFFIC JAM PARIS, CEŞTILE MAGHREBIENE - înălţime minimă (singur) – 130 cm; înălţime cu însoţitor 105 – 130 cm
NORTH POLE 1 - înălţime minimă (singur) – 105 cm; înălţime cu însoţitor 105 – 120 cm
OLD TIMER CRASH - înălţime minimă 130 cm; înălţime maximă 190 cm
Pe astea ți le las să la citești tu:
www.terra-park.ro/atractii-pentru-copii

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

„Art. 4. Copiii cu înălţimea sub 100 cm au acces gratuit în „TERRA PARK", însoţiţi de către părinţi sau alt adult. La atracţiile Aventurile Familiei, accesul copiilor cu înălţimea sub 100 cm este permis numai însoţiţi de un adult. Doar în acest caz se va percepe taxă pentru o singură persoană.

Art. 5. Din motive de siguranţă, accesul în atracţii este restricţionat în funcţie de vârstă, înălţime şi greutate. Aceste restricţii sunt indicate în dreptul fiecărei atracţii, în loc vizibil şi este obligatoriu a se lua la cunoştinţă de către fiecare dintre clienţii parcului. "
===
www.terra-park.ro/tos-termeni-si-conditii

| Andreea26032002 explică (pentru mihai69):

Da dar eu vreau inaltimea si greutatea corespunzatoqre fiecarei atractii