| anonim_4396 a întrebat:

Care este orasul; vostru preferat din Romania?

51 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Orasul meu preferat este Brasovul.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai mult mi-a placut Timisoara, dar mai am multe orase de vizitat.

| LuS[z] a răspuns:

Definetly Sibiu

lolita
| lolita a răspuns:

Daca m-as muta in Romania mi-as cumpara o casa in Sibiu, este foarte aproape de zonele turistice de la munte. aer curat, oras linistit distractie la maxim noaptea, ce mai pentru mine este perfect.

| Psihoyounger a răspuns:

Orasul preferat? Nu alege unul asa ca iti dau mai multe.

(ordinea nu conteaza)

Sighisoara - are singura cetate medievala locuita din sud-estul Europei si probabil singura locuita in totalitate de pe batranul nostru continent. Obiective: Turnul cu Ceas - are niste figurine care se misca incredibil de interesant, Casa cu Cerb, Catedrala Ortodoxa, Complexul de muzee format din Muzeul de Istorie (Turnul cu ceas), Muzeul de Arme Medievale si Camera de Tortura. Mai este si Biserica din Deal, Biserica Manastririi, Turnul Fierarilor( mereu gasesti aici expozitii ale artistilor din zona) etc. Am fost de multe ori si am de gand sa mai merg. Ma fascineaza frumusetea acestui oras.

Sibiu - ce sa mai spun? Cea mai vizitata localitate din Romania, in primele 5 din Europa dupa metropole gen Roma, Paris (m-am documentat), fosta capitala culturala europeana, un oras medieval de o nota mult superioara lui 10, cu o curatenie si o atmosfera de epoca minunata. Acesta este Sibiul.

Cluj Napoca - in viziunea mea orasul studiilor. Imi place foarte mult Gradina Botanica din Cluj. Nu stiu foarte multe despre el, dar imi place si atmosfera Clujului.

Altele: Targu mures, Brasov, Timisoara, Alba Iulia, Suceava, Iasi si bineinteles oraselul meu natal, Dumbraveni, jud. Sibiu.

Psihoyounger

| AvalohAlyn a răspuns:

Sibiu.Are foarte multe frumuseti si nu degeaba a fost desemnat intr-un an capitala culturala europeana.Si Galati, orasul meu mi se pare destul de frumos, cu Dunarea, cu muzee etc.

| inna a răspuns:

Bucurestihee hee

| Annitu a răspuns:

Poy... Bucureştihee hee

| aragon18 a răspuns:

Bucuresti, Constanta happy

| M4RK a răspuns:

Baia mare big grin

| costyn162 a răspuns:

Cred ca Sibiul desi imi place foarte mult Sinaia-Brasov

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Ploiestiullove struckhee hee

| antonius74 a răspuns:

Orasul natal, Oradea. daca vrei si altul, atunci aleg Targu Mures

| alex_7264 a răspuns:

Sibiu, Timisoara :X

| monyk a răspuns:

Am fost in multe orase frumoase, dar sincer oricarui om ii palce mai mult orasul natal, asa ca eu aleg Timisoara pentru ca aici m-am nascut si e normal, alte orase frumoase ar fi Iasi, Cluj, Constanta...happy

| mihaa a răspuns:

Timisoara, k e la 50 km de satu meu, am vizitat si alte orase dar timisoara e orasul meu de sufletwinking

| irinuk11 a răspuns:

Sibiu :X... Dar si orasul unde m-am nascut Galati big grin

| Klara a răspuns:

Clujulwinking

| buburuzaucigasa a răspuns:

Valcea si Sibiul.

| Bishop a răspuns:

Constanta big grin

| viatadecacatt a răspuns:

Constanta:X
E aproape de marewhistling

| www a răspuns:

Bucuresti, altul ar mai fi Timisoara.

| d33a a răspuns:

Fiecare e frumos in felul lui. Cel mai mult imi place Craiova si apoi Mangalia.

| fzcsm a răspuns:

Oradea

| Guitarlove a răspuns:

Sibiu, Brasov si Mangalia love struck.

| Teooo a răspuns:

Orasul preferat este normal Timisoara orasul meu natal love struck. Alte orase ar mai fi : Brasov, Cluj, Sibiu si am auzit ca si Iasi este frumos dar inca nu am ajuns acolo.

| elisa_2627 a răspuns:

Dupa orasul meu natal, imi place Orsova si Targu-Jiu.

| step213 a răspuns:

Nimeni nu a fost inca in rm valceawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Cel în care locuiesc. Pitești.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu iubesc Brasovul happy