| anonim_4396 a întrebat:

Care luna ar fi mai potrivita pentru o excursie frumoasa de doua saptamani in Londra? Ianuarie sau mai?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Eu am fost la Londra în luna mai și sincer - nu mi-a plăcut vremea.
Cu siguranță în ianuarie e mai bine - e lună de iarnă, nu de anotimp de tranziție și vremea va fi ceva mai stabilă, deși poate puțin (subliniez: PUȚIN) mai rece. În Anglia, (mai ales în zonele apropiate de mare - cum e și Londra), iarna e mult mai blândă ca la noi, e zăpadă puțină și destul de rar.
În plus, fiind un sezon mai „lejer" vei avea și prețuri ceva mai omenești; poate prinzi și reduceri după sărbătorile de iarnă.

4 răspunsuri:
| Sory46 a răspuns:

Mai,cred

| Elle20ro a răspuns:

Dupa parerea mea, mai este o luna mai potrivita de a merge in Londra, atunci o sa fie mai cald decat in ianuarie. Dar daca tu vrei sa fie zapada acolo luna mai este cea ideala. Daca tu vrei sa fie cald si frumos incat sa poti vizita cat mai multe locuri din Londra clar luna mai.

| Daniel2836 a răspuns:

Luna Mai da pentru ca este primavara e mai cald si nu este zapada. Daca mergi cu avionul sau autocarul e periculos din cauza gerului ingheata motorul.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Fundita?!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai