| BillieArmstrong a întrebat:

Care oras este mai frumos? Alba Iulia sau Drobeta Tr. Severin. ce parere aveti?big grinbig grinfundita!kiss

Răspuns Câştigător
| andutzai a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca si Alba Iulia si Drobeta Tr. Severin sunt doua orase foarte frumoase.In Alba Iulia sunt multe obiective turistice cum ar fi Muzeul National al Unirii, dar si in Drobeta Turnu Severin sunt Portile de Fier, Castelul de apa.
deci din punctul meu de vedere Drobeta Turnu Severin este mai frumos. Sper ca ti-am fost de ajutor:*:*:*!

10 răspunsuri:
| Georrggy a răspuns:

Alba Iulia pentru ca este mai incarcat de istoria tari noastre.

| AndreiCP a răspuns:

Drobeta Logic!laughing) SUnt de acololaughing

| BillieArmstrong explică (pentru AndreiCP):

Si Alba E frumos orasul

| Frunziix3 a răspuns (pentru AndreiCP):

Si eu sunt din Severiiiin. love struck

| AndreiCP a răspuns:

Alba Iulia e frumos si el da, ai dreptate dar mie imi place mai mult Drobeta pentru ca sunt de acolo.happyhappy

| AndreiCP a răspuns:

Severin pentru ca merita.

| LavyCrazyVampire a răspuns:

Drobeta Turnu Severinhappybig grin

| BeBeLuSa11 a răspuns:

Drobeta Tr. Severin mi se pare mai frumos desi din pacate inca nu am ajuns sa il vad.

| oti13 a răspuns:

Eu sunt din dr tr severin si vreau sa zic ca e un oras superb nici Alba nu este deloc neatragatoare dar in Severin poti vizita multe lucruri :Muzeul nostru e superb numai ce l-au renovat si + ruinele cetatii poti vedea Podul lui Traian poti vedea a 3 cea mai mare fantana arteziana din tara... sper ca te-am ajutat

| Frunziix3 a răspuns (pentru oti13):

Adevarat. Si eu sunt din Severin si am auzit multi oameni spunand ca Severin s-ar putea sa fie cel mai curat oras din Romania. happy