| anonim_4396 a întrebat:

Care-s cele mai bune mancaruri pe care le poti gasi cand vizitezi Delta Dunarii?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Bors pescaresc de peste.

mlm
| mlm a răspuns:

De obicei gasesti foarte multe mancaruri specifice din peste, de la ciorbe pina la sarmale de peste.

| nellyneliana a răspuns:

Incearca mancarurile specifice zonei:cele pe baza de peste...

| Beatrice_6624 a răspuns:

Eu cre ca nmai pe baza de peste se face mincare, si cune i place in delta sa mearga la chilia veche k emarfaa, la pensiunea v... disrtactie placuta la tara acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Mâncărurile din zona Deltei Dunării au la bază peștele.
Poftă bună.