| sigmanet a întrebat:

Care sunt cele 7 lucruri pe care o sa le luati cu voi in concediu? - De la vestimentatie pana la electronice si gadget-uri.

15 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Trusa de prim ajutor, mini fier de calcat, adidasi, ata si ace, pluovar mai gros, umbrela, uscator de par.Acestea ar fi cele mai importante, din punctul meu de vedere.

daniela
| daniela a răspuns:

Pai in primul rand aparatul de fotografiat, tricouri sau plovere depinde de sezon, pantaloni, adidasi sau bocanci depinde de sezon, canadiana (subtire sau groasa depinde de sezon), pelerina de ploaie, borseta cu produsele de igiena strict necesare si cateva medicamente de uz general bate in ea.

| DenissaDeea a răspuns:

O bluzita in plus, sosete, pieptene, aparatul foto, telefon, banii, un tricou, un pantalon, o gentuta cu produse igienice necesare, cateva medicamente de mic ajutor in caz de urgenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeia. Mai e loc si de altceva daca trebuie sa-i car bagajele? rolling on the floor

| mami a răspuns:

Haine, incaltzaminte, cosmetice, totul pentru igiena, aparat photo, laptopul si incarcatorul pentru telefon

| dreamerlainen a răspuns:

IPod-ul, tricoul favorit, ochelarii de soare, aparatul foto, un parfum, aspirina - astea sunt prioritare

| Mya a răspuns:

In primul rand, gentuta cu cosmetice si inca una cu produse pentru igiena... apoi cateva bluzite, la fel si pantaloni, incaltari, tel, aparatul foto...pfff si sigur nu ma pot limita doar la astea, daca ma uit in jur, trebuie sa mai fie cate ceva pe care ma voi chinui sa le inghesui.hee hee si inca ceva:urasc cifra 7! big grin

| andreea8888 a răspuns:

In primul rand... o companie sau gandul de a-mi gasi una in vacanta respectiva!

2)Produsele pentru igiena orala si corporala!

3)Carti de citit(nu stii niciodata cum e timpul si trebuie sa ramai in casa/hotel)

4)Lenjerie intima cat cuprinde!

5)Hainele preferate in functie de anotimp si mod de a merge la cina, plimbare si cluburi!

6)Aparatul de fotografiat

7)Incarcatorul/oarele bateriei telefonului\telefoanelor

| kh1ss a răspuns:

Telefonul, laptop`ul cu modem`ul, aparatul de fotografiat, haine, costum de baie, carti... si ce mai trebuie...

lolita
| lolita a răspuns:

7 lucruri? pai eu intotdeauna iau mai multe. sa vedem:
1.produse pentru igiena zilnica, 2.fierul de calcat, 3. aparatul foto, 4.telefoanele, 5. costum de baie(daca este vara, daca nu iau ciorapi grosi), 6. incarcatoarele(mobil, aparat foto, laptop), 7.cosmetice, desodorant, parfum. si uite cum ma incadrez in 7 laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde unde ma duc, in tara sau in afara, cat de departe si cat stau, dar in general:
Inafara de acte, harti, telefon si bani :
- haine, incaltaminte
- prosoape (prefer sa le folosesc pe ale mele)
- periuta dinti, creme, sampon, farduri, parfum
- de obicei ori ma duc sa ma relaxez ori sa vizitez deci nu ma car cu laptop-ul sau alte chestii

- daca plecati in afara tarii nu uitati de roaming, pasaport
- cand am plecat in Turcia era cat pe-aci sa-mi uit constumul de baie big grin dar daca ai bani te descurci asa ca bani si un card international in caz ca ramai fara sa iti ti-l umple cineva din tara happy

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

1. Carte de citit
2. Periuta de dinti
3. Antiperspirant
4. Anticonceptionalele
5. Ipod
6. Cardul
7. Chilotii ii las acasa...

| turist a răspuns:

Mp3 pentru copil, undita cu cele necesare pentru pereche, binoclu, 1 rand de haine mai groase si un rand mai subtiri, bani si harta... de bonu da-mi voie sa iau si voie bunawinking

| marina_9771 a răspuns:

Bani, cardul de bani, iar bani, iar cardul de bani... aparatul foto, camera video...si in primul rand familia

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Depinde... In primul rand portofelul (care contine bani, carduri, buletin, etc - lucruri absolut necesare), apoi iPod-ul, laptop-ul, telefonul, cablurile aferente (incarcatoare, cablu de date), o mini-trusa cu produse pentru igiena si... haine... Depinde si unde merg... daca merg pe munte nu voi lua laptop-ul... Probabil il voi inlocui cu un aparat foto... si voi limita cablurile cel mult la 1 - incarcatorul de la telefon...