| Dismally a întrebat:

Care sunt cele mai frumoase locuri din orasul vostru? Ce ati recomanda unui turist sa viziteze?

12 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Cimitirul Flamanda

| Dismally explică (pentru whatevernvm):

Suna bine, dar cred ca ar trebui vizitat intr-o noapte cu luna plina, asa pentru atmosfera happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde, eu ma impart intre doua orase.

In Iasi... clar prima data Copoul, Universitatea, zonele adiacente Copoului precum Gradina Botanica, Parcul expozitie, Bojdeuca lui Creanga.

Apoi Palatul Culturii, zona Stefan Cel Mare cu Teatrul National, Mitropolia, Manastirea Trei Ierarhi, Casa Dosoftei, Palatul Roznovanu.

Apoi complexul Palas, chiar daca e un Mall, complexul e impresionant si modern totodata.

Ar mai fi zone mai exterioare precum Buciumul sau Ciricul

In Bucuresti Parcul Cismigiu, Casa Poporului, Calea Victoriei, Palatul Regal, Casa Enescu, Muzeul Satului, Piata Universitatii, Centrul Vechi, Bulevardele Kiseleff si Aviatorilor, Arcul de Triumf

| Dismally explică (pentru suntserios):

Am vazut si eu mare parte din acestea si sunt frumoaste intr-adevar happy

| Idkidk a răspuns:

Parcul Crâng, Vulcanii Noroioşi.

| Dismally explică (pentru Idkidk):

De Parcul Crang nu am auzit pana acum, dar vulcanii noroiosi as vrea si eu sa-i vad.

| Idkidk a răspuns (pentru Dismally):

Da, e frumos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti sugerez Sighisoara. cetatea. plus, e plina de mistere pe care s ar putea sa le descoperi happy

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Da, am fost in Sighisoara si este unul dintre cele mai frumoase locuri pe care le-am vazut happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dismally):

Acolo stau happy

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Fain de tine happy

| ABCD122 a răspuns:

Nici eu nu imi cunosc bine orasul.