| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai frumoase locuri din Romania? (fara litoral ca aam fost de multe ori, Castelul Peles si Castelul Bran ca am fost si pe acolo)

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Transalpina,tranfagarasan,Valea Cernei cu statiunea Herculane, salina de la Ramnicu Sarat, delta, manastirile din Moldova...

| darrio2007 a răspuns:

Daca iti place muntele si linistea iti recomand statiunea Fantanele Belis din judetul Cluj. Sursa:http://www.ghiduri-turistice.info/......esti-roman

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sibiul
Shighisoara
Satele din Transilvania cu bisericile fortificate precum Viscri
Apusenii
Cazenele Dunarii
Maramuresul
Lacul Rosu
Manastirile din N Moldovei
Tranfagarasean + Transalpina

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sighisoara Sibiu Timisoara Padurea Baciului Cascada urlatoare Sinaia

| victormp3 a răspuns:

Pestera ursilor si pestera Movilei.Lacul fara fund.Insula Ovidiu.