| Tamiki a întrebat:

Care sunt cele mai frumoase obiective turistice din Japonia?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Japonia este tara care ofera turistilor cele mai exotice si cele mai incredibile atractii turistice din lume. Oricine ar ajunge pe aceste meleaguri nipone ar trebui sa aiba cea frumoasa vacanta de pana atunci. Din pacate, Japonia este tara unde limba este foarte greu de invatat iar acest lucru este foarte dificil pentru turisti.

Echipa de la DreamDestinations va ajuta sa aflati cele mai frumoase atractii turistice din Japonia prin intermediul unui Top 10 locuri de vizitat in Japonia. Recomandarea noastra pentru cele mai frumoase locuri de vizitat va va ajuta sa vizitati destinatia potrivita pentru vacanta voastra in Japonia.

Top 10 locuri de vizitat in Japonia:

1. Palatul Imperial – Kyoto, Japonia
2. Castelul Himeji – Himeji, Japonia
3. Nozawa Onsen – Onsen, Japonia
4. Insula Okinawa – Okinawa, Japonia
5. Templul Senso-si – Tokyo, Japonia
6. Castelul Matsumoto – Nagano, Japonia
7. Templul Kinkaku-si – Kyoto, Japonia
8. Templul Kiyomizu-dera – Kyoto, Japonia
9. Castelul Hikone – Prefectura Shiga, Japonia
10. Ginza – Tokyo, Japonia

Sunt extrem de frumoase! Japonia este tara mea preferata!

4 răspunsuri:
| cretuvasile a răspuns:

Acum n-ai ce vedea, decat dezastrele tsunami-ului.mai bine ai alege china sunt mai multe de vazut acolo...marele zid chinezesc, chang zou yang, sunt mai multe.cauta pe net

| mistajam a răspuns:

Nu mai sunt.

| strawberryblonde a răspuns:

Si pe langa astea in centrul tokio-ului este statuia cainelui Hachiko big grin un akita inu, este si film daca vrei sa vezi povestea lui. big grin

| Ayumi_4960 a răspuns:

Depinde cam ce te intereseaza.Ar fi frumos sa incepi cu Kyoto ca ai multe lucruri frumoase de vazut.