| razadeluna a întrebat:

Care sunt cele mai frumoase si interesante locuri in Turcia, de vizitat?

5 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Istambul (plimbare pe bosfor cu vaporasul, amoscheea Albastra, Sulemania, Bisferica Sf. Sofia, Palatul Top Kapi si Dolmanbace, Hipodromul roman etc), Fascinanta Kapadokia si orasele subterane de la Nefsehir, Faimosul munte de la Pamukale si apoi toate efigiile grecesti de pe manul Marii Egee in frunte cu Efesul, Bersgamul, Troia si nu in ultimul rand Casa Feciarei Maria. Asta asa la prima strigare

| Ana-Maria94 a răspuns:

Antalya:X

| DeMentaa a răspuns:

Pai bombonela dupa cum vad la poza ta ai fata de tiganca deci nu te lua dupa ea big grin iti zic eu
cele mai frumaose locuri sunt:
-Cea mai buna plaja din Turcia este plaja Patara. Plaja Patara se afla la malul marii Mediteranene si este mai mare plaja din Turcia, masurand 18 kilometri. Plaja Patara este preferata si de cei care
fac surfing, din cauza vantului puternic care bate in acesta zona, aflata la 75 de kilometri Fethiye.
-antalya este cle mai frumos oras
-
Fethiye - Turcia
Un mic oras incantator, cu numeroase restaurante, locuri de promenada, un port, mai multe obiective istorice interesante, Fethiye a devenit in ultimii ani si o destinatie turistica foarte populara pentru turistii care vor sa descopere litoralul Turciei. Desi o asezare destul de mica, Fethiye are totul : aici va puteti plimba prin oras, puteti face scufundarii si excursii, partide de pescuit maritim, va puteti relaxa la plaja sau puteti descoperi trecutul regiunii si monumentele vechi

leonardk
| leonardk a răspuns:

Konya, Afyon, Eregli, Antalia, Izmir, Efesus - la 70 km de Izmir - un castru roman unde se crede ca este inmormantata Feciara Maria si unde vei vedea locuri pe care doar la Discovery le poti vedea. Turcia este o tara superba, oriunde ai merge poti vedea locuri superbe si oameni deosebiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Antalya